Як сушити квіти бузини

Квітки бузини
Квітки бузини

Раніше я розповідав про застосування квітів бузини в народній медицині та кулінарії. Але свіжими квітки бузини бувають недовго. Тому для використання протягом року їх сушать.

Сушити квіти бузини

потрібно дотримуючись певних правил, загальних для лікарських рослин.

  •     По-перше. Сировину потрібно сушити у поміщенні, яке провітрюється. Це прискорить процес сушіння та забезпечить високу якість готової продукції.
  •    По-друге. При сушінні рослин не допускати попадання прямого сонячного світла, тому що сонячне світло  руйнує діючі речовини.
  •    По-третє. На рослини не повинен падати дощ. Тому що волога також призводить до зменшення лікувального ефекту.

Звичайно людина, яка живе в селі, чи має дачу, не матиме проблем з сушінням квіток бузини. Це можна робити на горищі, в пристосованому для сушіння сарайчику або відповідно обладнаній сушильні.

В місті таких умов немає.

Але вихід є. Сушити рослини можна на балконі, дотримуючись загальних принципів, які я описав.

 

Картонна коробка
Картонна коробка
Підготовлена коробка
Підготовлена коробка

Сушіння квіток бузини

Сушіння квіток бузини

Для сушіння я пропоную використовувати картонну коробку для транспортування цукерок. В кондитерському магазині вам її дадуть без проблем.

В бокових стінках коробки вирізаємо отвори, кількість та величина яких залежать від розміру упаковки. Отвори потрібні для того, щоб повітря проходило через сировину та випаровулася волога.

Якщо балкон засклений, то ящик з квітками бузини може знаходитися на ньому постійно. Якщо балкон не засклений, то потрібно буде під час дощу ящик заносити до кімнати.

Важливо!

Особливості сушіння квіток бузини на балконі

Для того, щоб висушені квітки мали приємний вигляд та зберегли аромат, зранку та звечора обережно перегортайте сировину. Це прискорить процес сушіння та дозволить запобігти псуванню квіток.

 

 

Вам може бути цікаво:

2 коментарі

Перегородки из профиля, от производителя двери в хамам стеклянные все виды остекления, комплексное обслуживание конструкций из стекла всех типов,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *