Як виготовити інгалятор своїми руками

 

Саморобний інгалятор
Саморобний інгалятор

 

В свій час у мене виникла потреба застосувати інгалятор для полегшення стану при бронхіальній астмі. Потрібного, з моєї точки зору, в аптеках не було, тому вирішив виготовити своїми руками. Для цього використав кавомолку ще радянського виготовлення, яка була у мене. Нічого складного в процесі переобладнання кавомолки в інгалятор немає.   Крім кавомолки для

виготовлення інгалятора своїми руками

потрібно:

Кавомолка
Кавомолка

 

 

-шматок металевої трубки, я взяв алюмінієву зовнішнім діаметром 12 мм та довжиною 30 мм. Можна використовувати нержавійку, титанову трубку (або з іншого матеріалу), який не піддається корозії та не вступає в реакцію з сіллю (або іншою лікувальною речовиною, яку плануєте застосовувати). Діаметр та довжина трубки можуть бути іншими. Виходьте із того, що маєте під руками.

 

Гумова трубка
Гумова трубка

-відрізок гумової трубки довжиною 30 см, діаметром, який дозволить натягнути гумову трубку на металеву. Мене трубка довжиною 30 см влаштовувала. Ви можете використати інший розмір. Це не критично. Звичайно, трубка довжиною, наприклад, 1 м буде незручна у користуванні. Потрібну довжину трубки можна визначити при першому використовуванні інгалятора – щоб було не важко дихати. У мене була біла гумова трубка. Але краще, на мій погляд, використовувати медичну.

-дриль зі сверлом під діаметр металевої трубки.

-клей універсальний. На мій погляд, якість клею великої ролі не грає. Чому, поясню при описі процесу виготовлення.

Процес виготовлення інгалятора своїми руками

Трубка в кришці
Трубка в кришці

По-перше. В кришці кавомолки просверлюємо отвір діаметром, який дозволить щільно вставити металеву трубку. Я розташовував отвір посередині радіуса навпроти кнопки пуску. Можливо більший ефект може бути досягнути при іншому розташуванні отвору. Не знаю. Розрахунків не робив, бо поспішав. А після того, як виготовив інгалятор, переробляти його не було потреби. Тут є поле для творчості.

По-друге. У просверлений в кришці кавомолки отвір щільно вставляємо відрізок металевої трубки таким чином, щоб він виступав за межі внутрішньої поверхні кришки не більше ніж на 1 мм (один міліметр). Зверху (звертаю увагу – лише з верхньої частини кришки! Це важливо з міркувань безпеки) по контуру з’єднання металевої трубки з кришкою наносимо клей. В зв’язку з тим, що трубка щільно входить у кришку кавомолки, не потрібно застосовувати надміцний та наддорогий клей. Даємо склеєним поверхням просохнути згідно з рекомендаціями по застосуванню клея.

По-третє. На металеву трубку, вставлену в кришку кавомолки, натягуємо гумову трубку.

Інгалятор готовий до використання.

Як бачите, все просто. Успіхів вам!

Саморобний інгалятор
Саморобний інгалятор

Ледве не забув. А якщо захочеться меленої кави? Отвір в металевій трубці зсередини закриваємо невеликою пробковою кришкою – і мелемо каву. Чому корковою? Легко виготовляється і не шкідлива для здоров’я. Звичайно, перед тим, як молоти каву, кавомолку необхідно промити від солі. Але це не важко.

 

 

Вам може бути цікаво:

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *