Сім міфів про соду. 3

Раніше я розглянув поширені міфи про соду – перший та другий. Існує ще один із самих розповсюджених міфів. «Сода один із самих кращих та безпечних засобів для усунення запаху поту. Вона нейтралізує кисле середовище, в якому розвиваються бактерії та грибки, які придають поту неприємний запах.»

Що з приводу цього говорить медицина.

Шкіра людини виконує багато функцій захисних та регуляторних функцій.

Але ми розглянемо дві із них.

Виділення поту та шкірного сала.

Піт виділяється потовими залозами, яких налічується близько 2 000 000. Потові залози регулюють тепловіддачу. До складу поту входять продукти азотистого обміну та мінеральні речовини (калій, натрій, кальцій, магній, хлор, фосфор).

Сальними залозами виділяється шкірне сало, до складу якого входять вільні жирні кислоти (до 30%), зв’язані жирні кислоти – у складі інших сполук (30-40%) та неомилювані речовини. Завдяки цим кислотам шкірне сало має кислу реакцію. І це природний стан. Саме кисла реакція виділень із сальних залоз перешкоджає розвиткові хвороботворних мікроорганізмів, які потрапляють на шкіру.

Даю посилання – І.І.Потоцький, «Шкірні та венеричні хвороби», підручник для учнів медичних училищ, видання друге виправлене, Київ, Головне видавництво видавничого об’єднання «Вища школа», 1981 рік, с.13.

Сальні залози:

-забезпечують знищення шкідливих мікроорганізмів;

-регулюють випаровування води з поверхні шкіри;

-захищають роговий шар шкіри від проникнення вологи,хімічних речовин та більшості мікроорганізмів;

-надають шкірі еластичності.

Завдяки шкірному салу пом’якшується поверхня шкіри та волосся.

В зв’язку з наявністю в секретах сальних залоз кислот, шкіра має здатність запобігати розвитку хвороботворних мікроорганізмів.

Подібної думки притримуються також в підручнику «Шкірні та венеричні хвороби» (колектив авторів ДудченкоМ.О., Коляденко В.Г. та інші, Полтава-Київ, 2004 рік) де стверджується (стор.10), що знешкодження шкірою мікроорганізмів досягається за рахунок хімічного складу шкірного сала, щільності рогового шару та його кислої реакції.

Сьогодні існує багато засобів по догляду за шкірою, які запобігають посиленому потовиділенню та знищують шкідливі мікроорганізми, які власне і надають поту неприємного запаху.

Раніше такого різноманіття антиперспірантів (речовин, які запобігають виникненню неприємних запахів поту) не було, тому використовували різні засоби.

Засоби проти поту,

які використовували в минулому столітті.

Р.А.Фридман у книзі «Парфюмерия и косметика» виданій в 1963 році московським видавництвом «Пищевая промышленность» рекомендує для усунення запаху поту пасту Теймурова. До складу пасти входять:

-борна і саліцилова кислота;

-бура;

-окис цинку;

-тальк;

-уротропін;

-формалін;

-оцтовокислий свинець;

-гліцерин;

-м’ятна олія.

Перед нанесенням пасти рекомендується помити шкіру водою з милом і дати їй просохнути не витираючи. Потім протягом 1-3 хвилин втирати пасту. Процедуру проводити 3-4 дні. При необхідності повторити сеанси через 4-5 днів.

Як бачимо, для усунення запаху поту ніякої соди раніше не рекомендували.

Вам може бути цікаво:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *