Сім міфів про соду. 2

Незважаючи на значну увагу, яку приділяють у всьому світі лікуванню хворих з артеріальною гіпертензією (по-народному – підвищений тиск), дана хвороба залишається серйозною проблемою, що пов’язано з невисокою ефективністю лікування.

Це викликано двома причинами. По-перше, хворі на артеріальну гіпертензію не мають великого бажання лікуватися. По-друге, ефективність монотерапії антигіпертензивними препаратами не перевищує 40-50%.

Друге питання ми розглядати не будемо. А от щодо першого, яке активно впливає на захворюваність, то розглянемо

Міф другий про соду –

«Сода знижує артеріальний тиск та допомагає при гіпертонії» 

        Як я вже розповідав в першій статті даного циклу сода з рота через стравохід потрапляє в шлунок, де зникає, перетворюючись на хлорид натрія – кухонну сіль, щоб було зрозуміліше.

В підручнику «Физиология человека» під ред. В.М. Покровського та Г.М. Коротько, про який згадувалося раніше, попереджається , що підвищене споживання солі викликає підвищення артеріального тиску.

Р. Шмидт та  Г. Тевс у підручнику «Физиология человека», про який я також вже згадував, зазначають, що натрій (який входить до складу соди) сприяє виникненню артеріальної гіпертензії за рахунок як збільшення об’єму позаклітинної рідини, так і підвищення опору мікросудин.

В Україна медична допомога хворим з підвищеним тисуком надається відповідно до Уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги (УКПМД) «Артеріальна гіпертензія», який за за своєю формою, структурою та методичним підходам щодо використання вимог доказової медицини створено відповідно до Наказу МОЗ України № 795/75 від 03.11.2009 «Про затвердження Уніфікованої методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини (частина друга)». Даний протокол розроблений на основі клінічної настанови «Артеріальна гіпертензія. Оновлена та адаптована клінічна настанова, заснована на доказах».

Згідно з п.4.1. «Немедикаментозні методи лікування» розділу 4 вказаного протоколу необхідними обов’язковими діями лікаря є: рекомендувати дотримання дієти з обмеженням споживання кухонної солі, солодощів, насичених жирів та збільшенням вживання фруктів/овочів.

Хочу нагадати, що споживання значної кількості солі належить до однієї з основ­них причин розвитку гіпертонічної кризи у хворих на артеріальну гіпертензію . До інших основних причин також належать:

  • психоемоційне напруження;
  • різкі метеорологічні перепади;
  • вживання алкоголю;
  • різка відміна певних антигіпертензивних засобів (блокаторів β-адренорецеп­торів, клофеліну).

25 квітня 2012 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Сода до лікарських засобів, які рекомендовані  при гіпертонічній хворобі, віднесена не була.

Підведемо підсумок. Офіційна наука та медицина не рекомендують вживати соду для зниження тиску.

Від себе зауважу. Відмовляючись від лікування підвищеного тиску офіційними засобами та активно вживаючи соду ви ризикуєте серйозно захворіти.

Вам може бути цікаво:

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *